Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Lata 80 moda męska elegancka – cechy

Moda Data publikacji - 23 lutego, 2024 Autor - Redakcja linkmania.pl
Lata 80 moda męska elegancka - cechy

Lata 80. to trudny do zapomnienia okres pod względem mody, zarówno damskiej, jak i męskiej. Właśnie w tym czasie na ulice wyszły niespotykane do tej pory kroje, fasony i kolory, które definiowały ten dziesięciolecie. Dzisiejszy artykuł skupia się na eleganckiej modzie męskiej z lat 80., która mimo upływu czasu, wciąż inspiruje projektantów i miłośników stylu vintage.

Sprawdź także: Jak się ubierać – męska moda 2024!

Moda męska lat 80. – krótka charakterystyka

Lata 80. to przede wszystkim czas kolorów, rozmachu i nieograniczonej fantazji, co znalazło swoje odzwierciedlenie też w modzie męskiej. Styl ten charakteryzował się nie tylko odważnymi, często wręcz krzykliwymi kolorami, ale przede wszystkim eksperymentalnym podejściem do krojów i fasonów. Cechą charakterystyczną tej dekady są przede wszystkim klasyczne garnitury w neonowych kolorach, kurtki z dużymi kołnierzami, szerokie paski, wysokie obcasy i oczywiście kultowe już dziś wąskie krawaty.

Główne cechy eleganckiego stylu męskiego z lat 80.

Styl męski lat 80. to przede wszystkim odważna paleta kolorystyczna. Garnitury w żywych, niekiedy neonowych kolorach, takich jak np. jaskrawo różowy, zielony lub niebieski, były wręcz obowiązkowym elementem męskiej garderoby. Również materiały, z których były wykonane te ubrania, były bardzo różnorodne – od lnu, przez jedwab, aż po skórę. Elegancja w latach 80. to również specyficzne kroje – mocno podkreślające sylwetkę garnitury z wąską talią i szerokimi ramionami, czy też słynne kurtki „bomberki”. Nie można zapomnieć również o akcesoriach, takich jak np. szerokie paski, okulary w dużej, często złoconej oprawie, czy też maszatki i wąskie krawaty. Wszystko to razem składało się na unikalny, niepowtarzalny i wyrazisty styl, który do dziś kojarzony jest z tamtym okresem.

Elementy występujące w modzie męskiej lat 80. – inspiracje i nowości

Styl lat 80. to przede wszystkim miks różnorodności i kreatywności. Choć lata 80. kojarzą nam się głównie z pewną ekstrawagancją, warto pamiętać, że to właśnie wtedy narodziło się wiele trendów, które do dziś są obecne w męskiej modzie. Przykładem mogą być chociażby koszule w intensywne wzory, które swój przełomowy moment miały właśnie w tej dekadzie. Również garnitury o odważnych krojach, z mocno zaznaczoną talią i charakterystycznymi, szerokimi ramionami, są do dziś inspiracją dla wielu projektantów. Prawdziwą nowością w modzie męskiej lat 80. były również takie elementy, jak na przykład szerokie paski, naszyjniki, łańcuszki, a nawet… skarpetki w kolorze garnituru! Warto też wspomnieć o tak charakterystycznym dla mody męskiej lat 80. elemencie, jakim były wąskie krawaty, często używane jako kontrast dla jaskrawych koszul i garniturów. W całym tym kolorowym szaleństwie było jednak miejsce na bardziej stonowane barwy – głównie szarości i beże, które stanowiły idealne tło dla barwnych dodatków.

Ten zaskakujący i różnorodny świat męskiej mody lat 80. jest niezwykle inspirujący dla dzisiejszych projektantów, którzy czerpią z niego pełnymi garściami, tworząc nowe, odświeżone wersje stylu tamtego okresu. Lata 80. to przede wszystkim okres pełen optymizmu i radości z życia, co znajdowało odzwierciedlenie również w modzie. Odważne kolory, kreatywne kroje i rozwiązania – wszystko to razem składało się na styl, który do dziś jest źródłem inspiracji dla wielu osób na całym świecie.

Olej arganowy - do jakich włosów?

Redakcja linkmania.pl

Hej! Jesteśmy zgranym zespołem, w których każdy interesuje się inną tematyką, a mimo to uwielbiamy spędzać razem czas! Z naszych artykułów dowiesz się wielu ciekawych informacji na temat prowadzenia biznesu, finansów, kultury, nauki, stylu życia, mody, urody i technologii. Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?